FotoArtFestival to duże wydarzenie o charakterze międzynarodowym. Zapraszane są gwiazdy fotografii, wybitni artyści z Polski i zagranicy. W tym roku Bielsko-Biała gościć będzie przedstawicieli fotografii artystycznej z 20 krajów świata (Europa, Ameryka, Afryka, Australia). 

 

Przekrojowa wystawa najwyższej klasy artystów czeskiej fotografii to wybór z największej prywatnej kolekcji w Czechach – PPF Art w Pradze.

 

Jeszcze do 23.08.2019 w Galerii Szyb Wilson w Katowicach można oglądać pełną kolorów, optymizmu i ożywczości sztukę artystów naiwnych z całego świata (także z Polski), sztukę płynącą „prosto z serca do serca”, czyli XII Art Naif Festiwal. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym przez Fundację Eko-Art Silesia oraz Galerię Szyb Wilson już od dwunastu lat. Z roku na rok przyciąga coraz większe grono miłośników sztuki naiwnej (podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu Galerię odwiedziło około 40 000 osób). Na wystawie zaprezentowanych jest około 1500 prac (malarstwo, rzeźba, ceramika, witraże, mozaiki) stworzonych przez ponad 400 artystów z 46 krajów. W każdą środę Festiwalu odbywają się atrakcyjne warsztaty plastyczne dla dzieci. Festiwal nie tylko gromadzi w jednym miejscu prace artystów z całego świata ale stwarza również okazję do ich zakupu.

 

Galeria FOTO-GEN we Wrocławiu zaprasza w piątek 9 sierpnia 2019 r., o godzinie 19.00 na wernisaż wystawy „Portret x3”. Na ekspozycję składa się wybór prac trzech wrocławskich artystów fotografików: Kingi Bartosik, Rafała Warzechy oraz Przemka Piwowara. Kuratorem wystawy jest Krzysztof Saj.

 

Galeria Sztuki zaprasza na spotkanie z niepokojącym i tajemniczym malarstwem młodej artystki, które od 24 lipca prezentowane jest w Galerii Ring. Wystawa „Zobaczyć niewidoczne”  jest realizacją Grand Prix, którą autorka - Aneta Kublik - otrzymała w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE 2018. 

 

Dorota Kuźnik – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby we Wrocławiu (malarstwo i multimedia). Uprawia głównie malarstwo olejne na płótnie i desce. W 2000 ukończyła Studia Filologiczne na kierunku Filologia Germańska na Uniwersytecie Wrocławskim, a w 2005 Studia Podyplomowe
w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego.

Źródłem inspiracji i fascynacji artystki są wczesny i dojrzały renesans, późny gotyk, XVI-wieczna sztuka Europy Północnej. Jej obrazy wpisują się przede wszystkim w nurt realizmu, tworzy  też prace będące odwołaniem do poetyki modernistycznej, a jej  refleksja na temat sztuki rozciąga się również  na poszukiwania w kierunku malarstwa autotematycznego.