06 Mar

Joanna Pałys

by redakcja

Absolwentka kierunku Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Za pracę dyplomową z malarstwa, zrealizowaną pod kierunkiem prof. Stanisława Kortyki oraz z Projektowania Malarstwa w  Architekturze i Urbanistyce pod kierunkiem prof. Wojciecha Kaniowskiego otrzymała nagrodę Najlepszy Dyplom 2008 wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Aneks z grafiki uzyskała w pracowni prof. Przemysława Tyszkiewicza, w Katedrze Grafiki Warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Wrocławia w dziedzinie kultury i sztuki.

Pochodzi ze Strzegomia, niedużego dolnośląskiego miasteczka, którego charakterystyczny pejzaż przemysłowy miał ogromny wpływ na ukształtowanie się jej wrażliwości i wizji artystycznej (cykle obrazów: „Nokturny” i częściowo „Obiekty”).
Po studiach przez kilka lat mieszkała w Indiach. Aktualnie mieszka i tworzy we Wrocławiu i w rodzinnym Strzegomiu. Od 2013 roku pracuje jako asystentka prof. Wojciecha Kaniowskiego we Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Strona internetowa: www.joannapalys.com