13 Oct

Justyna Pennards-Sycz

by redakcja

Justyna Pennards-Sycz

Absolwentka Gymnasium Paulinum w Münster. Studia ekonomiczne na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze (Niemcy) oraz artystyczne (specjalizacja: malarstwo) w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych Hogeschool voor de Kunsten w Utrechcie (Holandia). Tłumacz rosyjsko-niemiecki oraz polsko-niemiecki w latach 1992-1994. Project manager oraz specjalista ds. komunikacji wewnętrznej. Od 2005 roku malarka w duchu abstrakcjonizmu. Działaczka grupy artystycznej “Fundacja Absoluut” w Amersfoort. Prace Justyny można znalazły się na wystawach w wielu krajach Europy (Niemcy, Holandia, Austria, Polska) oraz w Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka i pracuje w Holandii.

Twórczość Justyny Pennards-Sycz, wpisująca się w nurt malarstwa abstrakcyjnego, stanowi rezultat poszukiwań barwno-świetlnych zmierzających do stworzenia kompozycji malarskich o konkretnym oraz trwałym ładunku emocjonalnym. Ekspresyjne, bogate stylistycznie płótna (m.in. charakterystyczny dla twórczości artystki sposób prowadzenia pędzla) są efektem fascynacji naturą: chaosem, różnorodnością fauny i flory morskiej oraz niejednoznacznością i egzotyką Japonii. Malarstwo to jest wysoce dynamiczne, oparte na kolorze i pełne detali.

„ Moje obrazy są przede wszystkim gloryfikacją natury – zarówno tajemniczych, morskich głębin, jak i malowniczej Japonii. Ale jest tu coś jeszcze – chęć wyzwolenia się spod prymatu akademickiego sposobu tworzenia, na rzecz bardziej impulsywnego, intuicyjnego, radosnego malarstwa, utrzymanego w duchu abstrakcji spontanicznej.”

Więcej informacji na stronie: www.justynasycz.com