Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 407
01 Kwi

Tomasz Tomaszewski TO, CO TRWAŁE. Górale, tradycja i wiara - w Muzeum Miejskim Wroclawia

 

Powiada się, że tym, czego poszukujemy, jest sens życia. Otóż nie sądzę, żebyśmy szukali właśnie tego. Myślę, że tym, o co nam chodzi, jest doświadczenie życia jako takiego, tak by nasze realne przeżycia na płaszczyźnie czysto fizycznej wywoływały rezonans w głębi naszej najbardziej wewnętrznej istoty i rzeczywistości, byśmy naprawdę doznali upojenia faktem życia. 
Joseph Campbell (Potęga mitu, przekł. Ireneusz Kania)

02 Lis

W takim razie zamknij muzea - otwarcie Galerii Miłość

Izabela Kiełek

Rozmowa z kotem jest wystawą, która zapoczątkowała działalność „Galerii Miłość” znajdującej się przy ulicy Mostowej w Toruniu. Kuratorzy i zarazem pomysłodawcy miejsca: Piotr Lisowski (historyk sztuki, kurator CSW Znaki Czasu ) oraz Natalia Wiśniewska, absolwentka UA w Poznaniu zaadaptowali na potrzeby galerii dwa pokoje oraz przedpokój prywatnego mieszkania. Tym sposobem „Miłość” nabrała intymnego charakteru, a widzowie stają się mile widzianymi gośćmi.

19 Maj

Fotoreportaż z wystawy Natalii Kabanow w Galerii Socato

Fotoreportaż z wystawy Natalii Kabanow w Galerii Socato, 17 maja, w czasie Nocy Muzeów, fotografie: Krzysztof Saj

03 Kwi

Fotorelacja z otwarcia "antywystawy" Wacława Ropieckiego

Nie patrz na to, co widzialne - antywystawa Wacława Ropieckiego trwa w Muzeum Narodowym do 4 maja 2014

18 Lut

Fotoreportaż z wystawy „11/12”

Fotoreportaż z wystawy „11/12”

Wydarzenie będące kolejną odsłoną projektu SUW zainicjowanego przez Kamilę Wolszczak w 2012 roku we Wrocławiu. Tym razem SUW i Galeria MMXIII mają przyjemność zaprosić do niezależnej instytucjonalnie przestrzeni w samym centrum Wrocławia, o powierzchni wystawienniczej około 600m2, rozlokowanej na sześciu poziomach kamienicy przy ul. Uniwersyteckiej 11/12