10 Mar

„POST – obraz dyscypliny” w Galerii Socato

by Magdalena Bobko

 

W Galerii Socato wciąż trwa zbiorowa wystawa „POST – obraz dyscypliny”. Wernisaż wystawy zgromadził liczne grono miłośników sztuki. Dodatkowo, z Warszawy i Krakowa przyjechali artyści biorący udział w wystawie oraz kolekcjonerzy sztuki współczesnej.

Kuratorki udowadniają, że „postna” wystawa abstrakcji geometrycznej nie jest równoznaczna z minimalizmem czy pustką. O bogactwie wystawy stanowią formy prezentowanych dzieł – poza klasycznym malarstwem i rysunkiem, zobaczyć można wideo, rzeźbę oraz obiekty przestrzenno-graficzne. Wspólnym mianownikiem jest tytułowa dyscyplina charakteryzująca sztukę z nurtu abstrakcji geometrycznej. W napięciu oczekiwano na ogłoszenie laureata tytułu „Kolekcjoner Dobrej Sztuki”, przyznawanego przez Galerię już po raz drugi. W tym roku statuetka ponownie powędrowała do Warszawa, a kolekcjonerem roku został Pan Michał Dwurzyński. Post skłania do wyciszenia, refleksji - do 21 marca w Socato możemy zanurzyć się w niezależnej przestrzeni sztuki - "w świeckim kościele galerii Socato (…)” - jak pisała Agnieszka Wolny-Hamkało.

Magdalena Bobko

"POST - obraz dyscypliny"

Daniel Cybulski, Mateusz Dąbrowski, Jarosław Grulkowski, Katarzyna Feiglewicz, Karolina Jaklewicz, Michał Misiak, Bartłomiej Węgrzyn, Olga Ząbroń

kuratorki: Karolina Jaklewicz/Magdalena Bobko

21.02-21.03.2015

Galeria Sztuki Socato - Plac Solny 11, Wrocław