26 Sie

Wernisaż wystawy V PMS "Świeża Krew" w Galerii Socato

by magdalena bobko

 

Tradycyjnie, już po raz piąty, inaugurujemy nowy sezon artystyczny w Galerii Sztuki Socato pokonkursową wystawą V Przeglądu Młodej Sztuki "Świeża Krew". Wernisaż otwierający wystawę odbędzie się 11.09 (piątek) o godz. 20.
Zaprezentujemy Państwu wyselekcjonowane prace młodego pokolenia artystów. Wystawa to idealna okazja, by poznać wschodzące nazwiska, zobaczyć co inspiruje młodych twórców.

W tym roku Świeża Krew wchodzi w trzeci wymiar. Po raz pierwszy, obok malarstwa, zaprezentujemy także rzeźbę!

Podczas wernisażu poznamy nazwiska Laureatów, a Goście będą mieli możliwość zagłosowania na Nagrodę Publiczności.

W finale V PMS "Świeża Krew" udział weźmie 17 artystów:
Marta Czarnecka, Magdalena Durczak, Katarzyna Frankowska, Katarzyna Głód, Mateusz Hajman, Ewelina Kaliszczuk, Michał Kielan, Kasper Lecnim, Magdalena Pela, Paulina Piecyk, Anna Raczyńska, Filip Rybkowski, Patrycja Sap, Sandra Szyra, Aneta Śliwa, Jakub Woliński, Klaudia Zawada.

Fundatorem Nagrody Grand Prix malarstwa jest Kancelaria Olesiński&Wspólnicy, Grand Prix rzeźby - Kancelaria Prawna Pieróg&Partnerzy, zaś Nagrody Publiczności - Sklep Plastyczny Tinta.

*Przegląd to ogólnopolski konkurs dla absolwentów studiów magisterskich z 2014/15 r. wyższych uczelni artystycznych połączony z wystawą konkursową. Dla artystów jest szansą na udział w ciekawej zbiorowej wystawie, w gronie rówieśników, w dobrym miejscu z życzliwą i otwartą publicznością. I jest naprawdę świeży! Dla Państwa jest to doskonała okazja, by przekonać się „co piszczy” w sztuce i jak różnorodna jest sztuka jednego pokolenia.

Dotleniamy krwiobieg rynku sztuki świeżą krwią - bądźcie z nami w ten nadzwyczajny wieczór! Zapraszamy do podzielenia się zaproszeniem ze znajomymi, przyjaciółmi, kolekcjonerami i sympatykami sztuki współczesnej.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Galerii SOCATO