22 Gru

Fotorelacja z Międzynarodowego Festiwalu Współczesnego Rysunku - Think Tank lab Triennale

by think tank lab biennale

 

Minęły już dwa najgorętsze tygodnie Międzynarodowego Festiwalu Współczesnego Rysunku - Think Tank lab Triennale. Za nami otwarcia wystaw głównych w Muzeum Architektury, Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, Galerii Neon i dwa niesamowite dni z przeglądem performance w Muzeum Narodowym.

Tegoroczne Triennale Rysunku skupiło się na zaprezentowaniu rysunkowego medium w nowym świetle. Każdy z kuratorów w nieco odmienny sposób podszedł do problemu kreski i jej miejsca w przestrzeni, nie tylko dwuwymiarowej. Po wystawie Two Sticks, przedstawiającej twórczość polskich i japońskich artystów, prowadzą wśród średniowiecznych murów prace bazujące głównie na nowych mediach. Na wystawie Brudnopis zaprezentowana jest praca twórców, gdzie ich myśl skonfrontowana została z papierem - zwłaszcza ta pierwsza, “na brudno”. Zupełnie innych doznań dostarczyły dwa dni artystycznych spektakli - Muzeum Narodowe zamieniło się na ten czas w arenę prezentującą dziewięć performace’ów niezwykłych artystów. Efekty działań można oglądać w formie zarówno powstałych w trakcie akcji prac, jak i dokumentacji jeszcze do 20 grudnia.

Zupełnie odmienną wystawę zaprezentowano w Galerii Neon. Udostępniony publiczności zaledwie urywek bogatego zbioru białostockiej Galerii Arsenał udowodnił, że klasyka już aktualnej sztuki polskiej korzysta z rysunku, ale jedynie jako pretekstu do opowiadania zupełnie nowych historii.

Przed nami jeszcze kilka ważnych wystaw i wydarzeń towarzyszących w styczniu 2016, a wśród nich wystawa Open Call w Galerii Arttrakt i Mieszkaniu Gepperta, gdzie zobaczyć będzie można wybrane w otwartym konkursie prace. Zachęcamy Państwa także do odwiedzenia nadchodzących wystaw w Muzeum Współczesnym Wrocław, Galerii MD_S i BOSA GALLERY.