30 Mar

"Ciała powszednie" w Galerii Socato

by Galeria Socato

 

Już jutro, w piątek (31.03) o godz. 20  zapraszamy na wernisaż zbiorowej wystawy "Ciała powszednie". Będzie to druga odsłona cyklu wystaw dedykowanych zjawisku haptyczności w Galerii Socato.

Artyści biorący udział w wystawie: Paweł Czekański, Karolina Jaklewicz, Joanna Kaucz, Kamil Pieczykolan, Agnieszka Piotrowska, Cyryl Polaczek, Filip Rybkowski. 

Karolina Jaklewicz, kuratorka wystawy: Sztuka konceptualna wyzerowała wiele zmysłów, gloryfikując oko i intelekt jako najwłaściwszą drogę do rozumienia sztuki. "Hegemoniczne oko pragnie dominacji nad wszystkimi polami kulturowej produkcji i wydaje się osłabiać naszą zdolność do empatii, współczucia i uczestnictwa w świecie" - pisze w "Oczach skóry" Juhani Pallasma. Włączenie zmysłu dotyku to krok w stronę pełniejszego uczestnictwa w świecie. Pozostając w obszarze rozważań Pallasmy prezentujemy prace odnoszące się do problemu haptyczności w podwójny sposób. Z jednej strony to obiekty domagające się dotyku, zachęcające do bezpośredniego kontaktu skóry z dziełem sztuki. Druga część to prace odnoszące się do skóry obrazu - do tkanki malarskiej, do ciała obrazu, ale też do obrazu ciała. Zmysłowa sztuka pobudza nasze pierwotne instynkty, pozwala na pełniejsze uczestniczenie w niewirtualnej rzeczywistości.

Liczymy na Państwa obecność. To dzięki Państwu życie kulturalne Wrocławia nabiera rozpędu! Podzielcie się zaproszeniem ze znajomymi, przyjaciółmi, kolekcjonerami i sympatykami sztuki współczesnej.