04 Kwi

Zanurz się w sztuce - Eliminacje we Wrocławiu FAMA 2017

by Monika Musiał

 

FAMA to największe wydarzenie młodej kultury i sztuki odbywające się od 1965 roku w Świnoujściu. Podczas tegorocznej 47. edycji na ponad 15 scenach oraz w przeróżnych, kulturalnych miejscach na mapie miasta odbędzie się przeszło 100 wydarzeń w przeciągu dwóch ostatnich tygodni sierpnia. 

Dlaczego właśnie FAMA?

Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej, ze względu na interdyscyplinarną formę, dopuszcza każdy rodzaj twórczej ekspresji. A więc tworzą go muzycy, wokaliści, filmowcy, fotografowie, artyści sztuk wizualnych, tancerze, teatry, kabarety, literaci, dziennikarze, krytycy, interdyscyplinarne grupy artystyczne, happenerzy i performerzy.

Fama umożliwia młodym twórcom przede wszystkim debiut w swoich dziedzinach sztuki, wprowadzenie do środowiska artystycznego poprzez konfrontację z innymi artystami z całej Polski i Europy oraz doskonalenie swojego warsztatu. Głównym programem Famy jest prezentacja autorskiego dorobku uczestników, występy renomowanych artystów, uczestników z poprzednich edycji i zorganizowanie sekcji warsztatowych z wykwalifikowaną kadra pedagogiczną

Niesamowite dwa tygodnie Famy wieńczy niepowtarzalny koncert finałowy oraz rozdanie nagród dla najlepszych występów oraz wybitnych odkryć wydarzenia (nagrody m.in wysokości ok. 8000zł)

Co się dzieje we Wrocławiu?

Festiwal poprzedzają eliminacje organizowane przez Zrzeszenie Studentów Polskich, organizację działającą przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, wyłaniające najzdolniejszych młodych ludzi, którzy uświetnią edycję Famy. W tym roku eliminacje wrocławskie odbędą się między 22 a 24 kwietnia, a termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 kwietnia. Zgłaszający się będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i twórczość w zakresie sztuk scenicznych, wizualnych, muzycznych oraz wokalnych.
Jury, w skład którego wchodzą osobistości z artystycznego świata Wrocławia oraz przedstawiciele organizatorów Famy, może przyzna

jedno bezpośrednie zaproszenie na festiwal oraz rekomendacje polecające. Eliminacje są skierowane przede wszystkim do młodych ludzi z Wrocławia i okolic, ale także do artystów z całej Polski, ze względu na ogólnopolski zasięg wydarzenia.

Jedyny w Polsce potocznie zwany Festiwal Sztuk Wszystkich zaprasza na Eliminacje we Wrocławiu FAMA 2107!

Regulamin oraz szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie Fama Wrocław:
www.wroclaw.fama.org.pl oraz na Facebook'u www.facebook.com/famawroclaw.