04 Lip

Wystawa "Na osobnych orbitach" w poznańskiej galerii R20

by Galeria R20

 

„Ostatecznie przypominamy samotne bryły metalu krążące po osobnych orbitach. Z oddali wyglądamy jak piękne spadające gwiazdy, które jednak w rzeczywistości są więzieniami, gdzie każda z nas tkwi zamknięta samotnie, zmierzając donikąd. Kiedy przecinają się orbity tych satelitów, możemy się spotkać.

Może nawet otworzyć przed sobą serca. Ale tylko na krótką chwilę. Już w następnej pogrążamy się w absolutnej samotności. Dopóki nie spłoniemy i nie obrócimy się w nicość.” Haruki Murakami, Sputnik Sweetheart

Najpopularniejszy japoński pisarz w tym krótkim fragmencie zwrócił uwagę na fakt istniejących różnic pomiędzy ludźmi – wszyscy jesteśmy odrębnymi bytami. Wystawa Na osobnych orbitach nawiązuje do tego cytatu, tym samym jest opowieścią o szeroko pojmowanej samotności. To uczucie nie zawsze musi być postrzegane jako negatywne. Często daje możliwość wytchnienia, jest źródłem inspiracji, a także skłania do refleksji. Artyści biorący udział w wystawie interpretują temat samotności zgodnie z ich własnymi zainteresowaniami oraz praktyką twórczą.

Wystawa Na osobnych orbitach jest magisterskim projektem dyplomowym kuratorki, która jest studentką Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Artyści biorący udział w wystawie: Justyna Dziabaszewska, Jakub Jasiukiewicz, Paweł Matyszewski, Małgorzata Markiewicz, Honorata Martin, Gizela Mickiewicz, Katarzyna Szeszycka

Kuratorka: Patrycja Olichwiruk

 

Wernisaż: 28.06.2017 godz. 19:00

Wystawa czynna codziennie od 29.06 do 5.07.2017 od 14:00 do 18:00

Adres: Galeria R20, ul. Ratajczaka 20 Poznań