19 Lut

27. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej ILUZJA w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO 2018 już trwa!

by Galeria Sztuki w Legnicy

 

Termin nadsyłania prac upływa 3 kwietnia 2018 roku! W tym roku tematem Konkursu jest ILUZJA. Konkurs ma charakter otwarty, zapraszamy zatem do udziału wszystkich twórców i projektantów biżuterii, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy odnoszącej się do tematu konkursu.

Nadsyłane prace powinny być biżuterią w szerokim sensie tego słowa oraz charakteryzować się oryginalnym, kreatywnym pomysłem i wysokim standardem projektu i wykonania. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących użytych materiałów i technik, ale aby zadośćuczynić ponad 30-letniej tradycji konkursu, włączenie srebra do pracy jest mile widziane. Podstawowymi kryteriami decydującymi o kwalifikacji prac na wystawę są interpretacja tematu i wartość wypowiedzi artystycznej. Międzynarodowe jury oceni, zakwalifikuje i nagrodzi nadesłane prace w trakcie posiedzenia 11 i 12 kwietnia.

Konkurs organizowany jest w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO 2018 i jest jego wiodącym wydarzeniem. Nazwiska laureatów Konkursu zostaną ogłoszone podczas Kulminacji Festiwalu w dniach 18 i 19 maja. Udział w kulminacji będzie także okazją do uczestnictwa w wernisażach ponad 20 wystaw festiwalowych należących do znanych od lat cykli, takich jak J-Lab, Srebrne Szkoły, Sylwetki Twórców, Debiuty oraz kilku nowych projektów i licznych wydarzeń towarzyszących (m.in. happening, projekcja filmu, sesja popularno-naukowa, koncert). Oprócz wystawy głównej, czyli prezentacji prac zakwalifikowanych do Konkursu, w tym roku Legnica gościć będzie wystawy kilku uznanych na arenie międzynarodowej projektantów: Ruudta Petersa, Kathariny Dettar, Alaina Roggemana, Andrzeja Jacyszyna, Jolanty i Andrzeja Kupniewskich. Ponadto odbędą się wystawy szkół biżuterii z Kairu (Egipt), Wilna (Litwa) i Hildesheim (Niemcy); prezentacja wspólnego projektu artystów czeskich i słowackich pt.: „Zone without borders” oraz wyjątkowa ekspozycja polskich projektantów zorganizowana z okazji 100-lecia niepodległości Polski. A to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników i gości Festiwalu. Wystawy będzie można ogladać od 1 maja do 10 czerwca. Naprawdę warto skorzystać z tej niezwykłej okazji zobaczenia najlepszych i najnowszych osiągnięć twórców biżuterii z całego świata.

Strona organizatora: http://silver.legnica.pl/