26 Lut

KONKURS NA REALIZACJE ARTYSTYCZNE DO 16. EDYCJI PRZEGLĄDU SZTUKI SURVIVAL

by PRZEGLĄD SZTUKI SURVIVAL

 

Po raz 16. odbędzie się we Wrocławiu Przegląd Sztuki SURVIVAL – jeden z największych przeglądów sztuki w przestrzeni publicznej w Polsce. Przegląd Sztuki SURVIVAL jest realizowanym od 15 lat wydarzeniem artystycznym, którego głównym celem jest prezentacja sztuki współczesnej w przestrzeni miejskiej Wrocławia.

SURVIVAL odbywa się co roku w innym miejscu, wybierane są budynki lub przestrzenie użyteczności publicznej ‒ miejsca zapomniane, czasem opuszczone lub zaniedbane, zawieszone pomiędzy minionymi czasami swojej świetności a niepewną i nieokreśloną przyszłością. 16. edycja Przeglądu odbędzie się w dawnym, klasycystycznym pałacu rodziny Wallenberg-Pachalych. Pałac, zaprojektowany w XVIII wieku przez Carla Gottharda Langhansa, łączył funkcje użytkowe z mieszkalno-reprezentacyjnymi. Pierwsze piętro było luksusową rezydencją, parter zajmowało przedsiębiorstwo bankowo-handlowe (Commerzbank).

Po 1945 roku budynek zaadaptowano do celów bibliotecznych i administracyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2013 roku budynek został wyłączony z użytku i wystawiony na sprzedaż.

Zarówno ze względu na historię budynku, jego wieloletnie przeznaczenie, jak i na obecną wartość (w rozumieniu dobra kultury, ale i dobra finansowego), hasłem i tematem tegorocznej edycji Przeglądu będzie: Kapitał, rozumiany w odniesieniu do ekonomii, ale i do kapitału ludzkiego (intelektualnego), symbolicznego czy politycznego. Zapraszamy artystów sztuk wizualnych do zgłaszania projektów realizacji w różnych mediach, związanych z hasłem Kapitał, a także z kontekstem miejsca, w którym odbędzie się Przegląd.

Artyści mają czas na składanie propozycji do 15 kwietnia 2018 roku, wypełniając formularz dostępny do pobrania na: www.survival.art.pl i odsyłając go wraz z niezbędnymi załącznikami na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Po tym terminie kuratorzy SURVIVALU wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane w zaproponowanej przestrzeni.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 kwietnia 2018

Więcej informacji: www.survival.art.pl

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

SURVIVAL 16. Przegląd Sztuki

Kapitał

22.06 ‒ 26.06.2018

Pałac Wallenberg-Pachalych

Ul. Szajnochy 10, Wrocław

Kuratorzy: Michał Bieniek, Anna Kołodziejczyk, Anna Stec

 

Kontakt dla prasy: Kama Wróbel, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., 665339851