30 Gru

Wystawa „Grand Prix” w Narodowym Forum Muzyki we Wroclawiu

by NFM Wroclaw

 

Wystawa „Grand Prix” to prezentacja laureatów Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w Lubaczowie. Ekspozycja obejmuje kolekcję prac, na którą składają się rysunki uhonorowane nagrodą główną, nagrodami: pierwszą, drugą i trzecią oraz wyróżnieniami honorowymi.

Konkurs odbywa się cyklicznie od 1993 w Muzeum Kresów w Lubaczowie i stał się renomowanym wydarzeniem na ogólnopolskiej scenie artystycznej. W trakcie dziewięciu edycji konkursu przeszło dwa tysiące artystów zaprezentowało około sześć tysięcy prac. Liczba ta potwierdza misję konkursu, którego celem jest obserwacja aktualnych zjawisk i postaw twórczych w obszarze rysunku.

Na wystawie zorganizowanej w roku obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentowanych będzie 118 prac wybitnych twórców.  Obok artystów o wieloletnim stażu i rozpoznawalnym nazwisku, będzie można obejrzeć prace artystów najmłodszego pokolenia, którzy aktualnie zdobywają artystyczne salony.

Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Rezonanse Sztuki” i jest dziewiątą prezentacją sztuki współczesnej w przestrzeni Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego. Inicjatorem cyklu wystaw jest Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu prof. Piotr Kielan.

Prace będą prezentowane w foyer Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu od 14.12.2018 r. do 28.01.2019 r.