18 Lip

Najnowsza publikacja Szymona Brodziaka nagrodzona Złotym Medalem w prestiżowym konkursie w Paryżu.

by Redakcja

 

Przedsprzedaż albumu rusza już 1 sierpnia!

Polski fotograf Szymon Brodziak, należący do światowej czołówki artystów zajmujących się fotografią czarno-białą, ponownie zaskakuje i zdobywa kolejne międzynarodowe nagrody! Projekt jego nowego albumu „Jesteś tym, co widzisz" zdobył Złoty Medal (Book: Cover) oraz dwa Brązowe Medale (Book: Fine Art & Other) w prestiżowym konkursie PX3 Prix de la Photographie Paris 2019. Jury co roku wyróżnia najlepsze prace nadesłane przez fotografów z całego świata. 

Nagroda, a przede wszystkim wieści o powstającym albumie, to wspaniała informacja dla fanów twórczości Szymona Brodziaka. Artysta ma na swoim koncie już kilka wydawnictw fotograficznych, które za każdym razem wyprzedają się co do ostatniego egzemplarza. Najpopularniejszym jest album „ONE” z 2014 roku, będący ponad 300-stronnicowym podsumowaniem ostatnich 15 lat jego kariery zawodowej i artystycznej. Publikacja ta ma szczególny charakter dla autora, ponieważ zawiera dedykację od June Newton, żony legendarnego Helmuta Newtona. Ten album również otrzymał Złoty Medal w konkursie Prix de Photographie Paris w kategorii Książka, jednak jego charakter był stricte fotograficzny.

Album jakiego jeszcze nie było

Powstający album „Jesteś tym, co widzisz" to przedstawienie dorobku Brodziaka z zupełnie innej perspektywy - poprzez wnikliwe spojrzenie w proces twórczy artysty. Publikacja wzbogacona będzie tekstami, anegdotami, cytatami i materiałami backstage. Nigdy nie publikowane dotąd zdjęcia będą przeplatać się z ikonicznymi sesjami z minionych lat. Będzie o inspiracjach, muzie, synergii twórczej z zespołem oraz samym Szymonie jako artyście, który mówi przekornie: „Fotografia mnie nie interesuje”.

Za projekt graficzny nowej książki odpowiedzialny jest Piotr Marzol, artysta, grafik i wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Poza tym, przy wydawnictwie pracują: Sławka Sadowska (teksty), Julita Mańczak (redakcja), Jerzy Sadowski (Art Director), Dawid Słowiński (backstage).

Publikacja albumu „Jesteś tym, co widzisz” planowana jest na jesień 2019. Przedsprzedaż ruszy już za kilka tygodni, 1 sierpnia 2019,  w Brodziak Gallery w Poznaniu i Warszawie oraz na oficjalnej stronie autora: www.szymonbrodziak.com

 

SZYMON BRODZIAK Fotograf / Visualteller 

Jesteś tym, co widzisz – mówi Szymon Brodziak (ur.1979), mistrz fotografii czarno- białej. Najmłodszy artysta i pierwszy Polak, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany przez jury FashionTV Photographers Awards (2013) za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. W 2019 roku potwierdził swoją pozycję w absolutnej światowej czołówce zdobywając 1. miejsce w konkursie World's Top 10 Black&White Photographers, w którym międzynarodowa platforma One Eyeland wyłoniła 10 najlepszych na świecie twórców fotografii czarno-białej. 

Szymon uwielbia fotografować kobiety. Inspirują go miejsca, w których realizuje swoje monochromatyczne wizje. Jego zdjęcia przypominają kadry z filmów, które nigdy nie powstały. Wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna

W Europie otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016. 

W USA zdobył pierwsze miejsce w kategorii Moda w dwóch konkursach: International Photography Awards (2016) oraz Black & White Spider Awards (2016), który nagradza najlepsze zdjęcia monochromatyczne z całego świata. 

Pierwszy album fotograficzny Brodziaka „ONE” został wydany w 2014 roku i zawiera osobistą dedykację June Newton, żony legendarnego fotografa Helmuta Newtona. Obcenie Szymon pracuje nad nową publikacją pt. „Jesteś tym, co widzisz”, której projekt otrzymał Złoty Medał (okładka) i dwa Brązowe Medale (Book: Fine Art) na Prix de la Photographie Paris 2019. Premiera albumu przewidziana jest na jesień 2019. 

Prace Brodziaka można oglądać i zamawiać w jego autorskich galeriach w Poznaniu i Warszawie oraz online na www.szymonbrodziak.com. 

Ciekawe linki:

Galeria Online

www.szymonbrodziak.com

Facebook 

www.facebook.com/SzymonBrodziakPHOTOGRAPHY

www.facebook.com/BrodziakGallery

instagram 

www.instagram.com/SzymonBrodziak

www.instagram.com/BrodziakGallery

vimeo

www.vimeo.com/SzymonBrodziak