25 Lip

ArtJarmark na Nikiszowcu | Art Naif Festiwal

by Redakcja

 

Prawie stu wytwórców rzemiosła artystycznego, kilkunastu artystów z regionu, muzyka na żywo oraz liczne warsztaty, gry i zabawy – to wszystko 7 lipca czeka na odwiedzających nikiszowiecki rynek podczas tegorocznej odsłony ArtJarmarku odbywającego się w ramach XII Art Naif Festiwalu.

W najbliższą niedzielę Nikiszowiec zamieni się w artystyczną dzielnicę. Tradycyjnie już swoje prace zaprezentują twórcy ze śląskich grup plastycznych – w podcieniach placu Wyzwolenia pokaże się między innymi najsłynniejsza z nich – Grupa Janowska. Wśród ponad setki stoisk będzie można odnaleźć także prace innych artystów wystawiających się w Galerii Szyb Wilson podczas Art Naif Festiwal. 

W niedzielne popołudnie (od 13.00) na Nikiszowcu będzie dominować rzemiosło artystyczne. To idealna okazja dla osób, które gustują w przedmiotach i rzeczach nieprzeciętnych – na ArtJarmarku pojawi się okazja, żeby kupić dekoracje do domu, unikatowe zabawki, których nie znajdziemy w zwykłych sklepach dla dzieci, ubrania o oryginalnych krojach oraz biżuterię – od tej klasycznej z koralików po odważne recyklingowe projekty.

ArtJarmark tradycyjnie towarzyszy Art Naif Festiwalowi, Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Naiwnej, który od dekady w letnich miesiącach odbywa się w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Jest to największa w Europie wystawa prac artystów naiwnych, w tym roku można na niej zobaczyć prace ponad 400 artystów z 46 krajów. W tym roku motywem przewodnim jest Kolumbia. Festiwal potrwa do 23 sierpnia, więcej informacji na www.artnaiffestiwal.pl 

7.07.2019 r.
Rynek w Nikiszowcu
ArtJarmark na Nikiszowcu

Fotorelacja z poprzednich edycji: