28 Wrz

"Małe wielkie życie" - Katarzyna Karpowicz w Galerii Platon

by Redakcja

 

Ostatnia wystawa malarki w Galerii Platon (2014 r.) nosiła tytuł “W drodze” i powstała w jej budapesztańskiej pracowni. Tym razem zobaczymy obrazy malowane w krakowskim atelier. Wystawa Katarzyny Karpowicz zabiera odbiorcę w świat dzieciństwa. Dziecko jest jednym z powracających motywów w malarstwie artystki, na wystawie zobaczymy serię obrazów, których głównymi bohaterami będą właśnie dzieci.

Malarkę ciekawi symbolika dziecka, nie tylko w kontekście motywu malarskiego, ale przede wszystkim jako przypomnienie o tym, co jest w życiu ważne. Dzieci na obrazach Karpowicz bawią się razem na ulicach, jedzą lody, rozmawiają z kotem, grają w kulki, zbierają jabłka w sadzie, czytają książki, rozmawiają stojąc w deszczu lub w śniegu, oglądają z rodzicem zaćmienie słońca. Czasem są samotne, czasem w relacji z rodzeństwem, z przyjaciółmi a czasem po prostu się nudzą.

Artystka w swoich najnowszych pracach pokazuje świat z pogranicza snów, powidoków wspomnień, stworzonych przez nią samą historii, które łączy wspólnym elementem piękna i spokój zwykłego istnienia. Wśród prac zaprezentowanych na wystawie znajdziemy również portrety dzieci, trzymających symboliczne szklane kulki. Żeby poznać ich tajemnice, warto wybrać się do Galerii Platon i zobaczyć całą wystawę.

Wernisaż odbędzie się 5 października (sobota) o godzinie 17.00 w siedzibie Galerii przy ulicy Krupniczej 13 we Wrocławiu.